Vuoden Briard 2005 -kilpailujen tulokset
Näyttelybriard
1. PMV-01,-05 BaltW-05 V-01-02 LW-01 EstW-00-01 Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Lauhanen 64p
2. JV-04 & SV-04 Cartier Monzerat Flashy Fiona om. Anna-Maija Siiskonen ja Matti Suomalainen 62 p
3. Kans & Fin & Est & N & S & Dk Mva Fin Tva JK2 Jalina des Roy de Garat om. Katja Tuttavainen 52p
4. V-00 & JV-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 49p
5. Kans & Fin & S Mva JV-03 BH HK1 TK2 Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 46p
6. Cartier Monzerat Zack om. Roni Dunder 37p
7. BH Smooth Breeze Master of the Puppets om. Niina ja Janne Pakkanen 18p
Vuoden Veteraani
1. Kans & Fin & S & N & Dk Mva Fin Tva JK2 Jalina des Roy de Garat om. Katja Tuttavainen 70p
Vuoden Pentu
1. PMJV-05 Woodlooks Fragrance om. Kira Luhtala 40p
2. Woodlooks Gypsy Girl om. Tuula Tanska 21p
Aktiivibriard
1. Kans & Fin & S Mva JV-03 BH HK1 TK2 Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 16p
2. BH JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 14p ja BH HK1 Lady Marmalade Moravia Campanella om. Marjut Kautto 14p
4. BH JK2 EK2 Manmainio Mysteerimytty om. Heli Linna 12p ja Fin Mva & Tva BH JK3 HK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 12p
6. BH Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 11p
7. BH Aimer Sauvageon Anjou om. Heidi Peltola ja Minna Saarimaa 8p
8. BH Black Death Rudy om. Minna Saarimaa 7p
Tokobriard
1. Fin Mva & Fin Tva BH JK3 HK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 31p
2. MV-03 TK2 Olympe des Edennes de Colmel om. Marjo Laurila 28p
3. BH Aimer Sauvageon Anjou om. Heidi Peltola ja Minna Saarimaa 26p
4. BH TK2 Petite Noblesse Xelyette Xiena om. Susanna Lainamo 18p
5. Kans & Fin & S Mva JV-03 BH HK1 TK2 Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 10p
Tokotulokas
1. BH TK1 Tosselin Odottamaton Onni om. Noora Kosonen 9p
2. BH Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 6p
Vuoden Pk-briard
1. Fin Mva BH JK3 Ebby Dalido om. Sari Huuskonen 27p
2. BH JK2 EK2 Manmainio Mysteerimytty om. Heli Linna 22p
3. Fin Mva & Fin Tva BH JK3 HK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 17p
4. Fin Mva BH VK2 Kirmix Golden Grisette om. Katja Halonen 11p
5. BH HK1 Lady Marmalade Moravia Campanella om. Marjut Kautto 7p
PK-tulokas
1. BH HK1 Lady Marmalade Moravia Campanella om. Marjut Kautto 7p
2. BH JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 5p
Vetobriard
1. BH JK2 EK2 Manmainio Mysteerimytty om. Heli Linna 25p
2. Fin Mva BH VK2 Kirmix Golden Grisette om. Katja Halonen 12p
Agilitybriard
1. BH JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 80p
2. Manmainio Miäletön Mira om. Teija Ketola 40p
Agilitytulokas
---- ei osallistujia
Berger de Brie
1. BH JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 50p
2. Fin Mva & Fin Tva BH JK3 HK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 44p
Sakun Kultainen Kaulapanta
1. JV-00 V-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 18p
2. PMV-01,-05 BALTW-05 V-01-02 LV-01 ESTW-00-01 Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Lauhanen 10p
Mimmin Malja
1. Zhamanen/Mariia Touronen 27p
2. Smooth Breeze/ Hanna Lauhanen 20p
3. Kirmix/ Leena Lindblad 13p
Ison O:n kasvattajapalkinto
1. Zhamanen/Mariia Touronen 40p ja Smooth Breeze/ Hanna Lauhanen 40p
Onnittelut vuoden briardeille!
Vuoden Briard 2005 -kilpailujen tulokset
-
- Viestit: 327
- Liittynyt: 21.04.05 11:59