Vuoden Briard 2006

Suomen Briard ry:n hallituksen, paikallisjaostojen ja toimikuntien tiedotuksia.

Vuoden Briard 2006

ViestiKirjoittaja Suomen Briard ry. » 18.02.07 20:03

VUODEN BRIARDd 2006


NÄYTTELYBRIARD
1. Ltu Mva BALTV-04 FIN V-04 LtuV-05 EST V-05 Zhamanen Pas de Deux om. Riitta Rautio 53p
2. PMV-01,-05 V-01-02 BALTW-05 LV-01 ESTV-00-01 Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Lauhanen 51p
3. V-00 JV-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 50p
4. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 47p
5. LtuV-06 Smooth Breeze Legacy of Witch om. Pipsa Piironen 41p ja Cartier Monzerat Zack om. Roni Dunder 41p
7. EUVV-06 Kirmix Thaleia om. Inkeri Helje 39p
8. PMJV-05 Zhamanen X-pressive om. Siru Erkkilä 37p
9. Eysha Antisc Avalanche om. Leena Lindblad 33p ja Kirmix Daiquiri om. Leena Lindblad ja Päivi Harju 33p
11. Woodlooks Gypsy Girl om. Tuula Tanska 25p
12. BH Kirmix Farouche om. Annu Salomaa ja Leena Lindblad 20p
13. EUJV-06 Kirmix Don Carlos om. Leena Lindblad 19p
14. Smooth Breeze Enter Sandman om. Kira Luhtala 16p
15. BH JK1 Alabamas In Blanco om. Anna-Mari Aarnio 13p
16. V-03 Smooth Breeze Shine of Gold om. Päivi Ilola 11p
17. BH TK1 Aja Hippo’s Bandit om. Anna Väänänen 10p ja BH Smooth Breeze Master of the Puppets om. Niina Pakkanen 10p
19. BH D’eloise du Manoir Noble om. Anna-Mari Aarnio 8p
20. Smooth Breeze Speedmaster om. Satu ja Mika Vähä 7p

AKTIIVIBRIARD
1. BH TK1 Aja Hippos Bandit om. Anna Väänänen 37p
2. BH HK1 JK1Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 30p
3. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 27p
4. BALTV-06 BH TK1 Éclair L’Etoile de Panache om. Pia Pynnä ja Noora Kosonen 25p
5. PMJV-05 Zhamanen X-pressive om. Siru Erkkilä 22p
6. BH Kirmix Farouche om. Annu Salomaa ja Leena Lindblad 17p
7. BH TK1 Aistiharhan Tinka om. Pia Pynnä 15p
8. BH JK1 Alabamas In Blanco om. Anna-Mari Aarnio 14p
9. BH D’eloise du Manoir Noble om. Anna-Mari Aarnio 13p
10. BH AD Cartier Monzerat Chellie om. Karoliina Väisänen 11p
11. KANS & Fin & S & EST Mva BH HK1 TK2 Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 9p
12. Fin Mva & Tva BH JK3 HK2 EK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 8p

TOKOBRIARD
1. BH TK1 Aistiharhan Tinka om. Pia Pynnä 29p
2. BH TK1 Aja Hippos Bandit om. Anna Väänänen 21p
3. KANS & Fin & S & EST Mva BH HK1 TK2 Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 17p
4. V-04 BH TK1 Cartier Monzerat Hoffa om. Ulla-Maj Leppäkorpi 16p
5. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 11p

TOKOTULOKAS
1. BH TK1 Aja Hippos Bandit om. Anna Väänänen 21p
2. V-04 BH TK1 Cartier Monzerat Hoffa om. Ulla-Maj Leppäkorpi 16p
3. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 11p
4. BALTV-06 BH TK1 Éclair E’Etoile de Panache om. Pia Pynnä ja Noora Kosonen 9p

PK-BRIARD
1. Fin Mva & Tva BH JK3 HK2 EK1 FH1 Charone Gasaron om. Minna Saarimaa 26p
2. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 3p

PK-TULOKAS
----- (ei osallistujia)

AGILITYBRIARD
1. BH JK1 HK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 70p

BERGER DE BRIE
1. BH JK1 HK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 52p
2. Fin Mva BH JK1 TK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 16p
3. KANS & Fin & S & EST Mva Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 12p

PENTU
1. Boondock’s It just Hap’n om. Marita Sotka 36p
2. JMV-06 Boondock’s In Need Indeed om. Henna Järvinen 29p
3. Boondock’s I’m Mum’s VIP om. Jari ja Anu Pellas 24p ja Eysha Antisc Avalanche om. Leena Lindblad 24p
5. EUJV-06 Kirmix Don Carlos om. Leena Lindblad 23p
6. Kirmin Daiquiri om. Leena Lindblad ja Päivi Harju 15p
7. Smooth Breeze Speedmaster om. Satu ja Mika Vähä 13p
8. Smooth Breeze HD Shovelhead om. Pipsa Piironen 12p
9. Cartier Monzerat Cima om. Karoliina Väisänen 7p

VETOBRIARD
(ei osallistujia….)

ISON O'N KASVATTAJAPALKINTO
1. Kennel Kirmix om. Leena Lindblad 48p
2. Smooth Breeze kennel om. Hanna Lauhanen 40p

MIMMIN MALJA KASVATTAJAPALKINTO
1. Kennel Kirmix om. Leena Lindblad 26p
2. Kennel Zhamanen om. Mariia Touronen 24p

VETERAANI
1. EUVV-06 Kirmix Thaleia om. Inkeri Helje 66p
2. EUVV-06 Oustic Junior du Val de Morteau om. Mariia Touronen, Noora Kosonen ja Riitta Rautio 54p

SAKUN KULTAINEN KAULAPANTA
1. V-00 JV-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 18p
Suomen Briard ry.
 
Viestit: 308
Liittynyt: 21.04.05 11:59

Paluu Tiedotuksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron