Vuoden Briard 2007

Suomen Briard ry:n hallituksen, paikallisjaostojen ja toimikuntien tiedotuksia.

Vuoden Briard 2007

ViestiKirjoittaja Suomen Briard ry. » 31.03.08 12:41

VUODEN BRIARD 2006

NÄYTTELYBRIARD
1. Ltu Mva Multi Winner Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Koski 71p
2. Fin Mva V-04 BH TK1 JK1 Cartier Monzerat Hoffa om. Ulla-Maj Leppäkorpi 60p
3. SV-07 V-07 Boondock's It Just Hap'n om. Marita Sotka 48p
4. Ltu Mva V-07 LtuV-06 Smooth Breeze Legacy Of Witch om. Pipsa Piironen 45p
4. EstJV-07 EstV-07 Yurmis Fidel I-Evening Kiss Of Star om. Tiina Heino 45p
6. Kirmix Daiquiri om. Päivi Harju ja Leena Lindblad 42p
7. JMV-06 Pl&PZJV-06 JV-06 Boondock's In Need Indeed om. Henna Järvinen 41p
8. BaltW-05 V-03 Smooth Breeze Shine Of Gold om. Päivi & Marko Ilola 35p
9. EuJV-06 Kirmix Don Carlos om. Leena Lindblad 34p
10. V-00 JV-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 33p
11. BH Smooth Breeze Master Of Puppets om. Nina Pakkanen 32p
12. LtuJV-07 Smooth Breeze Bonneville om. Päivi Ilola 31p
13. BH TK1 D'eloise du Manoir Noble om. Annamari Aarnio 27p
14. EuVV-06 Kirmix Thaleia om. Inkeri Helje 26p
15. Fin Mva Kans Mva BH JK3 HK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 25p
16. Fin Mva JK1 BH LtuJV-07 Smooth Breeze Speedmaster om. Satu ja Mika Vähä 24p
17. Chaccado Bambilo om. Tiina Monten 21p
17. Woodlooks Gypsy Girl om. Tuula Tanska 21p
19. Smooth Breeze Enter Sandman om. Kira Luhtala 20p
20. Kirmix Celeste L'Amour om. Inkeri Helje ja Leena Lindblad 16p
21. Kirmix Casanova Noir om. Päivi Harju ja Leena Lindblad 15p
22. Kirmix C'est Moi Milli om. Annu Salomaa ja Leena Lindblad 11p
23. TK1 BH Smooth Breeze HD Shovelhead om. Pipsa Piironen 7p

PENTU
1. Cartier Monzerat Gemma om. Arja Högqvist ja Jaana Laumola 40p
2. EstJV-07 EstV-07 Yurmis Fidel I-Evening Kiss Of Star om. Tiina Heino 40p
3. Kirmix C'est Moi Milli om. Annu Salomaa ja Leena Lindblad 38p
4. Kirmix Casanova Noir om. Päivi Harju ja Leena Lindblad 30p
5. Kirmix Celeste L'Amour om. Inkeri Helje ja Leena Lindblad 22p
6. Carpe Diem de la Chaume Du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 7p
6. Cartier Monzerat Cima om. Karoliina Väisänen ja Jaana Laumola 7p

VETERAANI
1. Ltu Mva Multi Winner Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Koski 83p
2. BaltW-05 V-03 Smooth Breeze Shine Of Gold om. Päivi & Marko Ilola 63p
3. EuVV-06 Kirmix Thaleia om. Inkeri Helje 60p

AKTIIVIBRIARD
1. Fin Mva Kans Mva BH JK3 HK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 24p
2. BH TK1 D'eloise du Manoir Noble om. Annamari Aarnio 23p
3. BH HK2 JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 22p
4. Int&Fin&S&Est Mva Fin Tva JV-03 HK1 BH Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 20p
4. BaltV-06 BH TK2 Eclair l'Etoile de Panache om. Pia Pynnä 20p
4. EuJV-06 Kirmix Don Carlos om. Leena Lindblad 20p
7. Kirmix C'est Moi Milli om. Annu Salomaa ja Leena Lindblad 15p
8. TK1 BH Smooth Breeze HD Shovelhead om. Pipsa Piironen 12p
8. BH Cartier Monzerat Chellie om. Karoliina Väisänen 12p
10. Cartier Monzerat Cima om. Karoliina Väisänen ja Jaana Laumola 11p
11. BH JK2 TK1 Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 9p
12. BH TK2 Aistiharhan Tinka om. Pia Pynnä 6p
13. BH Kirmix Farouche om. Annu alomaa ja Leena Lindblad 5p

TOKOBRIARD
1. Int&Fin&S&Est Mva Fin Tva JV-03 HK1 BH Tabula Rasa de la Chaume du Bois Dieu om. Virpi Leskinen 71p
2. BaltV-06 BH TK2 Eclair l'Etoile de Panache om. Pia Pynnä 29p
3. Fin Mva Kans Mva BH JK3 HK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 25p
4. TK1 BH Smooth Breeze HD Shovelhead om. Pipsa Piironen 20p
5. BH TK1 D'eloise du Manoir Noble om. Annamari Aarnio 17p
6. BH JK2 TK1 Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 11p
7. BH TK2 Aistiharhan Tinka om. Pia Pynnä 7p

TOKOTULOKAS
1. TK1 BH Smooth Breeze HD Shovelhead om. Pipsa Piironen 20p

PK-BRIARD
1. Fin Mva Kans Mva BH JK3 HK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 31p
2. BH JK2 TK1 Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 21p
3. BH JK2 Black Death Ramses om. Tiina Järveläinen 8p
4. Fin Mva V-04 BH TK1 JK1 Cartier Monzerat Hoffa om. Ulla-Maj Leppäkorpi 5p
4. BH HK2 JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 5p

PK-TULOKAS
1. BH JK2 TK1 Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 21p
2. JK1 BH Smooth Breeze HD Knucklehead om. Tiina Hiljanen 5p
2. Fin Mva JK1 BH LtuJV-07 Smooth Breeze Speedmaster om. Satu ja Mika Vähä 5p

AGILITYBRIARD
1. BH HK2 JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 67p

AGILITYTULOKAS
Ei osallistujia

BERGER DE BRIE
1. BH HK2 JK1 Woodlooks Dashing Dandy om. Tiina Monten 52p
2. Fin Mva Kans Mva BH JK3 HK1 Mariell de Marque Vicomte om. Mervi Kaikkonen 35p
3. BH JK2 TK1 Black Death Ranny om. Minna Saarimaa 22p

VETOBRIARD
1. Kirmix Golden Grisette om. Katja Halonen 17p

ISON O'N KASVATTAJAPALKINTO
1. Kennel Smooth Breeze om. Hanna Koski 68p
2. Kennel Kirmix om. Leena Lindblad 34p

MIMMIN MALJA KASVATTAJAPALKINTO
1. Kennel Smooth Breeze om. Hanna Koski 44p
2. Kennel Kirmix om. Leena Lindblad 32p

SAKUN KULTAINEN KAULAPANTA
1. Ltu Mva Multi Winner Smooth Breeze Sinfony of Star om. Hanna Koski 17p
2. Smooth Breeze Serenade Of Sun om. Hanna Koski 15p
3. V-00 JV-00 Belzadar Gasaron om. Leena Lindblad 11p
Suomen Briard ry.
 
Viestit: 307
Liittynyt: 21.04.05 11:59

Paluu Tiedotuksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa

cron